تبلیغات
پناه بی‌پناهان - امام زمان کی ظهور می‌کند؟
سلام و عرض ادب خدمت کاربران عزیز و گرامی
خیلی وقت است دغدغه‌ی فکری ما شده که آخه امام زمان کی ظهور می کند؟ از بچگی تا حالا شنیدیم که ظهور نزدیکه پس کی آقا میان؟ قبل از جواب به این داستان توجه کنید
زنى به خدمت امام صادق علیه السّلام رسید و گفت پسرى دارم كه مدتى است به مسافرت رفته و سفرش طولانى شده و من مشتاق دیدارش هستم و خیلی نگرانم شما برایم دعا كنید. امام صادق علیه السّلام فرمودند: صبر پیشه كن، زن چند روزى صبر كرد، و بار دوم به نزد امام آمد و همان درخواست را مطرح نمود، امام صادق علیه السّلام باز هم او را به صبر فرا خواند، چند روزی گذشت و براى بار سوم خدمت امام علیه السّلام رسید و با گریه و زاری گفت سفر فرزندم طولانى شده و من نگران او هستم. آن حضرت فرمود: مگر تو را به صبر و شکیبایی دعوت نكردم؟ زن گفت چرا، ولی چه اندازه صبر و بردباری كنم؟ به خدا سوگند صبرم پایان یافته است. امام با قاطعیت فرمودند: به خانه برگرد، كه فرزندت از سفر برگشته و در خانه است، آن زن به خانه بازگشت و دید که فرزندش از سفر برگشته خیلی تعجب کرد که امام از کجا آگاه شدند. با خودش گفت شاید به امام وحی شده است با خوشحالى به خدمت امام علیه السّلام رسید و گفت: آیا پس از پیغمبر صلی الله علیه و آله باز هم به کسی وحى نازل مى‏ شود؟
حضرت فرمودند نه بعد از رسول خدا به کسی وحى نازل نمى‏ شود،
اما پیغمبر صلی الله علیه و آله فرمودند: هرگاه صبر تمام شود هنگامه‌ ی فرج و گشایش مى‏ رسد و چون تو اظهار كردى که صبرم تمام شده دریافتم كه خدا با آمدن پسرت فرج تو را ‏رسانده است.( إرشاد القلوب دیلمی جلد 1، صفحه 150)
دو مطلب می‌ آوریم و نتیجه گیری می‌کنیم.
اول اینکه خوب در داستان دقت کنید ببینید آن زن چه‌اندازه ناراحتی دوری و فراق فرزندش را داشت دوری فرزندش برایش یک درد طاقت فرسایی بود که کاملا فکر و ذهنش را مشغول کرده بود و او را به حرکت و عمل وا داشته بود و مرتب به خدمت امام می‌ آمد و بی‌تابی و ناله می‌کرد و دنبال راه چاره می‌گشت تا اینکه در پایان بالاخره به مقصودش رسید.
مطلب دوم اینکه فرج و ظهور امام زمان تنها یک مسأله فردی نیست که یک نفر برای ظهور دعا کند و آقا تشریف بیاورند یک مسأله‌ی اجتماعی است یعنی نوع مردم باید به یک رشد فکری برسند و خواستار امام عصر باشند.
نتیجه اینکه اگر نوع مردم فراق و دوری امام زمان برایشان به صورت یک درد طاقت فرسا در آید و بی‌تاب او شوند و عموم انسانها در پی رفع این هجران و فراق باشند و بر این جدایی صبر و شکیبایی کنند وقتی صبرشان تمام شد  و به ستوه آمدند و واقعا و از ته دل خواستار حضرت مهدی «عج» شدند حضرت تشریف می‌آورند


تاریخ : 1394/03/5 | 15:13 | نویسنده : محمد | هر چه می‌خواهد دل تنگت بگو
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.


  • یا غریب